Srpen 2012

1) Knižní tip: Na dně: Příběh jedné anorexie a bulimie - Marya Hornbacher

22. srpna 2012 v 22:30 | Sabrina Šimonová


Kniha mě zaujala především příběhem dívky která bojovala s anorexií a bulimií naráz. Popisuje roky života, které strávila přejídáním, zvracením, hladověním, polykáním prášku,.. Tyto roky Marya popisuje jako 'procházka peklem.
Od devíti let začala trpět bulimí a později se přidala mentální anorexie. Každou chvíli byla zavřená v nemocnici, nebo v nějakém ústavu. Když vážila 25 kg, doktoři ji dávali týden života, ale o 4 roky později dokázala, že věta ''Chci ještě trochu zhubnout'' může člověka přivést daleko. Když Marya studovala na vysoké škole, přestala jíst úplně a kvůli tomu často i omdlívala.
Teď už Maryi smrt nehrozí, ale trpí několika chronickými nemoci.

Quilling

22. srpna 2012 v 10:14 | Sabrina Šimonová
Quilling (papírový filigrán) je technika kdy stáčíme proužky papíru a různě je tvarujeme.
Papírovými kytkami můžeme ozdboit krabičky, obálky, atd..
Co budeme potřebovat: měkké barevné papíry, nůžky, tužku, pravítko, pinetky,vlásenka,párátko nařízle uprostřed, lepidlo.
Nastříháme slabé proužky o průměru cca 0,5 cm. Pak už jen namotáváme na párátko, konec zalepíme a zmáčkneme.Nakonec všechny lístky (6) splepíme k sobě a vytvoříme kytičku. Vnitřek můžeme vyplnit třema 'válečkama'. Ty uděláme tak, že proužek papíru namotáme do tvaru válce a zalepíme. Až budeme mít 3, slepíme dohromady a poté nalepíme do středu kytky. Kytek můžeme udělat více a různých barev.
(U některých obálek jsem se inspirovala podle jiných obrázku.)